En fusjon av eleganse og minimalisme

Bilde rammen Daiku er et resultat av en vakker sammenfletting mellom den klassiske japanske håndverkstradisjonen og det enkle, strømlinjeformede designet vi kjenner fra Norden.

Med inspirasjon fra japansk håndverk er Gejsts nye billedrammer formet uten synlige spiker.. Foto: Gejst.

Inspirert av århundre gamle japanske teknikker - som Kumiko og Sashimono - ser Gejsts nye billedrammer, 'Daiku', ut til å være satt sammen helt uten bruk av spiker.

Daiku-billedrammer skal nemlig fange essensen av japansk snekkerkunst og trearbeid.

Navnet Daiku stammer fra det japanske ordet for snekker, og det gjenspeiler nøyaktig den nøye oppmerksomheten til detaljer og håndverksferdigheter som er investert i rammene.

I tillegg til den tydelige japanske inspirasjonen har Daiku-billedrammene også et nordisk uttrykk.

Laget av vakkert bearbeidet eik og utstyrt med flytende glassstykker, utstråler rammene nordisk minimalisme og eleganse. Den lyse finishen og det enkle, rene designet gjør Daiku-billedrammene allsidige og passende for ethvert hjem.

-HLC

Relatert innhold

15.10.2025Designbase.no

Fire dager med inspirasjon, idéutveksling og designkultur

14.10.2025Designbase.no

EuroShop 2026 feirer 60 år som verdens ledende detaljhandelsmesse

14.10.2025Designbase.no

Julestemningen er positiv

13.10.2025Designbase.no

Et nytt løfte. En ny estetikk. Og en ny måte å være et designmerke på

10.10.2025Dimex ApS

Sponseret

Christmasworld, Creativeworld og Ambiente

10.10.2025Dimex ApS

Sponseret

Make the Market Moment Yours

06.10.2025Designbase.no

Stockholms møbelmesse 2026 er avlyst

06.10.2025Designbase.no

Fokus på belysning

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023