Teamtronic styrker sin europeiske posisjon

Investeringen markerer et viktig skritt i selskapets 2028-strategi med fokus på internasjonal vekst og styrking av interne ressurser og forsyningskjeder.

Fra venstre: Klaus Rise Jensen (Teamtronic), Vladimir Levarsky (OMS), Daniel Levarsky (OMS), Simon Foss (Teamtronic), Karsten Nellemose Svehage (Teamtronic), Mario Masar (OMS), Roman Krška (OMS), Poul Nellemose (Teamtronic) og Mathias Joachim Larsen (Teamtronic). Foto: Teamtronic

Teamtronic har nettopp fusjonert med det slovakiske belysningsselskapet OMS. Fusjonen markerer ikke bare en investering i kapasitet og teknologi, men et strategisk partnerskap som vil være en sentral drivkraft i Teamtronics ambisjoner om å skape internasjonal vekst og styrke selskapets posisjon i det europeiske belysningsmarkedet.

Der Teamtronic har en sterk posisjon innen rådgivning, tilpassede løsninger og tett dialog med sluttkunden, tilfører OMS solid produksjonskapasitet, høyt spesialisert forskning og utvikling og mange års erfaring med internasjonal skalering. Kombinasjonen av Teamtronics markedstilknytning og prosjektforståelse med OMS' industrielle styrke og teknologiske plattform skaper et partnerskap med unike forutsetninger for å utvikle og levere fremtidige belysningsløsninger i stor skala.

Ambisjonene til de to selskapene går hånd i hånd – og ønsket er at de kan fortsette å spille hverandres beste gjennom dette tette samarbeidet.

«Våre styrker og erfaringer støtter hverandre svært godt, og ved å samarbeide kan vi fortsette å utvikle oss i riktig retning – til stor nytte for våre kunder og partnere», sier Teamtronics administrerende direktør, Mathias Joachim Larsen.

Medeierskapet er et viktig element i vekststrategien frem mot 2028, som ble lansert i forbindelse med lederskiftet i 2024. Den setter særlig fokus på tre områder: økt internasjonalisering, styrking av tilstedeværelsen i konsulentmarkedet og en målrettet innsats for et mer ansvarlig klimaavtrykk og styrking av ansvarlig produksjon.

I forlengelsen av generasjonsskiftet som Teamtronic gjennomførte i 2021, hvor daværende administrerende direktør Poul Nellemose overførte eierskapet til sønnene Karsten Nellemose Svehag og Klaus Rise Jensen, har det vært store vekstambisjoner på agendaen. Sammenslåingen har løftet Teamtronic til sitt sterkeste regnskapsår hittil, hvor mange års hardt arbeid bærer frukter. I 2024 kunne selskapet derfor levere et resultat på 7,9 millioner DKK – en betydelig økning fra 3,1 millioner DKK året før.

Den økonomiske fremdriften har skapt grunnlaget for investeringer i både internasjonal vekst og klimaansvarlige forretningsmodeller, hvor medeierskapet i OMS vil være en viktig brikke.

Medeierskapet i OMS støtter også Teamtronics ambisjon om å utvide sin rolle som en sterk konsulentpartner for arkitekter, ingeniører og byggmestere, som i økende grad etterspør spesialisert sparring og prosjekttilpassede løsninger.

Relatert innhold

22.08.2025Designbase.no

Teamtronic styrker sin europeiske posisjon

21.08.2025Formland

Sponseret

Bolig Mad Design messe utvider med ny utgave på MCH Messecenter Herning

15.08.2025Designbase.no

Ohlsson & Lohaven kjøper Hippie de Luxe

11.08.2025Designbase.no

Internasjonal design på jakt etter smidighet

05.08.2025Designbase.no

Ny rapport om det amerikanske markedet

18.07.2025Designbase.no

Vekst, premierer og nye markeder

11.07.2025Designbase.no

JYSK mottar rekordmange arbeidsgiverpriser

26.06.2025Fun Nordic ApS

Sponseret

Hâws utvider sortimentet sitt – nye kategorier og produkter.

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023