Salone del Mobile i dialog med det kinesiske markedet

Salone del Mobile.Milano fortsetter sin innsats for å engasjere seg i nøkkelmarkeder for italiensk design.

Foto: Salone del Mobile.Milano

Salone del Mobile.Milano fortsetter sin innsats for å engasjere seg i nøkkelmarkeder for italiensk design. Etter å ha fokusert på USA i september, fokuserer Salone del Mobile på to arrangementer i Kina.

Det første arrangementet finner sted i Shanghai fra 8. til 10. november, med Salone del Mobile som partner i West Bund Art & Design. Her vil Mathilde Cessanis installasjon The Orbit's Orbit vises i det legendariske bygget The Orbit, hvor installasjonen skal gå i dialog med over 50 italienske designikoner.

Det andre arrangementet finner sted i Hong Kong fra 11. til 21. november, hvor SaloneSatellite Permanent Collection 1998-2024 vil bli stilt ut. Organisert av IDFFHK – International Design Furniture Fair Hong Kong og Designworks Foundation ved Arts Pavilion i West Kowloon Cultural District, presenterer denne utstillingen mer enn hundre prosjekter fra SaloneSatellite Permanent Collection, grunnlagt og kuratert av Marva Griffin Wilshire.

I 2023 var Italia den største eksportøren av møbler til Kina, med en eksportverdi på over 479 millioner euro. På Salone del Mobile.Milano i 2024 var Kina også landet med flest besøkende på messen. Spesialprosjektene i New York, Shanghai og Hong Kong er en del av en ny tilnærming til internasjonale arrangementer som har som mål å styrke globaliseringen, fremme dialog om interiørdesign og eksperimentere med nye måter å formidle designkultur på.

-IDL

Relatert innhold

21.01.2026Designbase.no

Når tekstiler blir intelligente

20.01.2026Designbase.no

Et designikon fyller 40 år

20.01.2026Designbase.no

Heimtextil 2026: Selvtillit i tekstilenes tegn

19.01.2026Designbase.no

Past Reveals Future

16.01.2026Designbase.no

Heimtextil utvider med nytt format for hotellbransjen fra 2027

15.01.2026Designbase.no

Crossroads i Hong Kong

13.01.2026Designbase.no

Når håndverk blir til handling – Heimtextil Trends 2026/27 setter AI i arbeid

13.01.2026Designbase.no

Hjemmet i sentrum av livets feiringer

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023