KATHRINES WALK-IN MAKE-OVER

Kathrine Sørland er ambassadør for flere klesmerker og svinger seg stadig på TV-skjermen og på røde løpere i de lekreste antrekk. Men når festen er over skal alle kjolene, skoene, jakkene og veskene oppbevares et sted – og helst oversiktlig. ELFA har hjulpet Kathrine med å forvandle hennes overfylte walk-in closet!

«Jeg aner ikke hvor jeg skal begynne!»
Med viftende hender og et oppgitt uttrykk ser Kathrine ut som et spørsmålstegn. ELFA er på besøk for å ta en titt på hennes walk-in closet.

– Denne garderoben er så overfylt og rotete at jeg har gitt helt opp. Jeg bare trykker ting inn der jeg får plass, og da er det umulig å finne det igjen. Jeg ser jo nå at jeg har utrolig mye klær, og ikke bruker halvparten av dem. Jeg er så mye på farten at jeg har utsatt å ta tak i det – altfor lenge, forteller hun.

Før makeover.

Liten walk-in med stort potensiale
Kathrines walk-in closet er egentlig et walk-through closet og består av to skyvedørsgarderober på hver sin side av gangen mellom soverommet og badet. De hadde hvite skyvedører som gjorde at passasjen gjennom garderoben føltes både trang og ikke minst – lite inspirerende. Garderobene var innredet med noen enkle løsninger fra leiligheten var ny. Lave, dype hyllereoler og garderobestenger. Stengene var nå så fullastet at de var i ferd med å løsne fra veggen. I de dype hyllene var det en nærmest en umulig oppgave å holde orden på klesbunkene. For selv den mest nitide klesbretteren er et par morgener med dårlig tid, nok til å velte bunkene og lage kaos i slike hyller. Her måtte det nye løsninger til!

Oppbevaringsekspert i Elfa, Hilde Børresen Istre, ga Kathrine et vanskelig, men nødvendig oppdrag.

– Her må det sorteres. Det du ikke bruker, eller som ikke er i sesong, bør du få ut av «daglig-garderoben». Pakk sesongplagg i lukkede kasser og lagre det et annet sted. Klær du ikke bruker kan gis bort eller selges.

Noen uker etter var oppdraget utført og Kathrine strålende fornøyd.

– Så deilig! Jeg har gitt bort masse klær jeg ikke bruker, så nå kan noen andre få glede av dem i stedet. For å frigjøre plass har jeg flyttet festkjoler jeg sjelden bruker til en annen garderobe, og alt som ikke er i sesong har jeg pakket ned og satt i boden.

Etter makeover.

En walk-in med god oversikt og plass til alt
Kathrine stod nå igjen med klær hun faktisk bruker, og som er i sesong. ELFA så raskt at det var mest behov for hengeplass, skooppbevaring og kurver til bukser, topper og treningstøy.

Utrekkbare skohyller i mesh har plass til seks par sko, perfekt for Kathrines imponerende samling høyhælte sko.

Til topper, trøyer og t-skjorter er uttrekkbare meshkurver med avdelere snarveien til sirlige bunker. Når slike plagg brettes som «konvolutter», til firkanter, kan de stables bak hverandre som et kartotek i kurven for enkel oversikt og tilgang. Og du, jo flere du stabler, jo ryddigere ser det ut!

Full oversikt i skapet.

Skyvedører med speil
De hvite skyvedørene ble gitt bort og erstattet med effektfulle speildører. Kathrine valgte dørmodellen Estetic i designet Trio Expand. På soverommet går det i toner av lys lavendel, grått, hvitt og detaljer i sølv, så for å matche den fargepaletten valgte hun fargen Sanded grey på rammen på dørene.

Skyvedører med speil er alltid en vinner, da de reflekterer lyset og gir følelsen av større rom, men her – med speildører rett ovenfor hverandre – ble det en utrolig kul effekt og en helt annen følelse enn med de kjedelige hvite dørene. Det var som om rommet åpnet seg opp!

Når innredning og dører var på plass, hver stiletthæl parkert og hver «konvolutt» arkivert sirlig i meshkurvene, var Kathrine hoppende glad. -Så utrolig fint! Jeg elsker speilene som gjør at rommet føles mye større, og at de reflekterer masse lys fra både soverommet og fra badet.

Fortsatt fornøyd?
Etter noen måneder var ELFA spente på om systemet fungerte, og om hun fortsatt var fornøyd med sitt nye walk-in closet.

– Jeg er SÅ utrolig fornøyd! Jeg har mer plass, og det er mye lettere å holde orden. Nå får jeg helt angst hvis det er noe som henger skjevt eller ligger litt feil, ler hun.

– Det nye garderobesystemet har faktisk gjort meg til en ryddigere person. Sånn generelt. Ikke bare det folk ser på utsiden. Og siden jeg har ordnet klærne etter farger så er det lett for meg å vite hvor alt er til enhver tid. Takk ELFA! Jeg elsker garderobeløsningen min!

Relatert innhold

25.09.2026Designbase.no

Formex vokser i takt med at handleturen endrer seg

17.09.2026Designbase.no

Inga Sempé designet en bar til Stockholm Furniture Fair

16.09.2026Designbase.no

Rosendahls dykker dypere inn i Blixens hage med nye julebotaniske planter

14.09.2026Designbase.no

Heimtextil Trends 27/28: «Home-Maxxing» mellom ytelse og behovet for fred

14.09.2026Designbase.no

Når soverommet blir et fristed

10.09.2026F&H Group AS

Sponseret

Hotellopplevelsen flytter seg inn på soverommet

09.09.2026Designbase.no

IHGF Delhi Fair fokuserer på indisk design, håndverk og bærekraftig innkjøp

08.09.2026Designbase.no

Dropp leverposteien – og skap opplevelser

Events

Se alt
IHGF
Utstilling
62nd IHGF Delhi Fair autumn 2026

The ultimate home & lifestyle showcase

Dato

13.10.2026

Sted

New Delhi, India

Jinhan Fair - Home & Gifts
Utstilling
Jinhan Fair - Home & Gifts

Jinhan Fair for Home & Gifts ( Jinhan Fair for Short ) is the largest and most professional export trade platform on the professional sector of home & gifts, and also the only UFI approved export trading fair of home & gifts in China.

Dato

21.10.2026

Sted

PWTC, Guangzhou, China

Dimex ApS
Utstilling
Nordstil – orders.meetups.lifestyle.

As the central meeting point for the north, Nordstil attracts a large number of buyers to Hamburg every year. This is where regional retailers and many others meet innovative products to enrich their range for the coming season. A wealth of inspiration and a selection of products from all styles that cannot be found anywhere else in northern Germany.

Dato

09.01.2027

Sted

Hamborg Messe

Dimex ApS
Utstilling
Heimtextil 2027: Everything gets woven together!

Where trends, design and global business intertwine: Heimtextil is your platform for home and contract textiles and textile design. Experience innovative solutions for the entire interior design: with the Heimtextil Trends 27/28, visionary design by Patricia Urquiola, textile sustainability and order volumes of all sizes. For even more synergies, business success and new contacts from all over the world!

Dato

12.01.2027

Sted

Frankfurt am Main

Maison&Objet
Utstilling
Maison&Objet

One House. All Interior Designs

Dato

14.01.2027

Sted

Paris

Formex
Utstilling
Formex

The Nordic region’s most important design and interior design marketplace

Dato

19.01.2027

Sted

Mässvägen 1, 125 80 Stockholm

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023