Glass med sans for mote

Alexander Stutterheim designer for Orranäs glassverk

Motedesigner og formgiver Alexander Stutterheim innleder et samarbeid med Orranäs glassfabrikk i Orrefors. I Krus-serien, en serie med tidløst designede munnblåste vaser, møter minimalisme det storslagne og massive. Til tross for oppveksten i Smålands Glasrike, er dette første gang Alexander Stutterheim jobber med glass.
«Da jeg fikk spørsmålet fra Orranäs, følte jeg et sterkt ønske om å bokstavelig talt bidra til å blåse liv i det fantastiske håndverket som kjennetegner området der jeg vokste opp og fikk mitt estetiske preg. Med Krus ønsker vi å utfordre den uholdbare bruk- og kast tiden som vi har levd med i flere tiår, sier Alexander Stutterheim,
Krus-serien er blåst av hyttemester Johan Nilsson, kommer i fem farger og leveres i trekasse.
orranasglasbruk.se

Relatert innhold

30.04.2025F&H Group AS

Sponseret

Trygghet og glede ved leggetid - også for små drømmere

28.04.2025F&H Group AS

Sponseret

Innred uterommet ditt med nordisk stil

28.04.2025F&H Group AS

Sponseret

Utendørsliv med stil

28.04.2025Designbase.no

Nytt konsept setter nye standarder for Formland

25.04.2025F&H Group AS

Sponseret

Zone Denmark presenterer den ultimate nytelse: Sunday Tray

23.04.2025Witt A/S

Sponseret

iRobot lanserer Roomba® Max 705 Vac-robot + AutoEmpty™-dock

23.04.2025Designbase.no

New Works leverer nok en positiv rapport

23.04.2025Designbase.no

JYSK når målet om ansvarlig trevirke

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023