Siri setter farge på hverdagen - nyhet fra Hadeland Glassverk

Nå lanseres Siri vannglass i 4 ulike farger, plomme, grønn, blå og ravgul.

Foto: Hadeland Glassverk.

Serien er signert den prisbelønte norske glassdesigneren Willy Johansson. Willy ønsket å produsere en ny kolleksjon med hverdagsglass, som skulle være pen, men rimelig og tilgjengelig for folk flest.
Serien er basert på Willy Johanssons originale tegninger fra 1953.
Siri - en liten revolusjon på 50-tallet
Siri med sine karakteristiske riller, brøt med datidens konvensjonelle glassform og lanseringen av Siri ble ansett som revolusjonerende i pressglassets historie.
Serien ble en bestselger av dimensjoner, og har vært etterspurt i flere tiår, etter at det ble tatt ut av produksjon.
Pressglassmetoden, en produksjonsmetode der glassmassen fylles i en metallform og presses sammen, kom til Norge rundt 1840. Denne produksjonsmetoden var rimeligere enn tradisjonell formblåsing og åpnet i sin tid for masseproduksjon av glass, noe som gjorde glass fra å høre borgerskapet til, til å bli allemannseie.
Siri - et designikon
Siri er nydelig å dekke bord med og skaper en vakker stemning i all sin enkelhet.

Relatert innhold

30.06.2026aida a/s

Sponseret

Kjølige øyeblikk i solen med Lido Ice Cups

23.06.2026aida a/s

Sponseret

Nyt en pause i sommersolen med nyhetene fra RAW Colour

19.06.2026aida a/s

Sponseret

Bestikk fra RAW fullfører borddekkingen

21.05.2026aida a/s

Sponseret

RAW-termoflaske til kalde drikker på varme dager

15.05.2026aida a/s

Sponseret

Kontrast på bordet med Lido i stål

12.05.2026aida a/s

Sponseret

Fra frokost til middagsselskap med RAW

05.05.2026aida a/s

Sponseret

Et streif av farge til bordet med Art fra LIFE IN COLOUR

29.04.2026aida a/s

Sponseret

Akasie i fiskebeinsmønster: Naturlig varme med grafisk kant

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023