Salone del Mobile.Milano 2024 slår fjorårets besøkstall

Salone del Mobile.Milano opplyser at årets messe var en ubetinget suksess

Salone del Mobile.Milano. Foto: Salone del Mobile.Milano

Salone del Mobile.Milano opplyser at årets messe var en ubetinget suksess, og slo tidligere års besøkstall. Totalt 361 417 deltakere besøkte messen, som er 17,1 % flere enn i fjor. I tillegg var det 26,1 % flere deltakere i kategorien profesjonelle skuespillere. Og av dem var hele 65,8 % fra andre land enn Italia.

Media var også massivt til stede på messen, som i år kunne ta imot hele 6.778 fagpersoner fra kommunikasjonsbransjen, hvorav omtrent halvparten var fra Italia.

Som vanlig deltok også studenter fra både design- og ingeniørstudier, og antallet studentbesøkende nådde imponerende 13 556, hvorav kun 25 % var italienske studenter.

Salone del Mobile.Milano markerer dermed sin helt sentrale rolle i den internasjonale møbelindustrien som et samlingspunkt for nettverksbygging på internasjonalt nivå.

-IDL

Relatert innhold

21.05.2025Designbase.no

Formex styrker fremtidens designere

20.05.2025Designbase.no

Håndverkstradisjoner og nye kunstneriske uttrykk

16.05.2025Designbase.no

Cook & Share: The art of entertaining

15.05.2025Designbase.no

Forbedret besøksopplevelse på Maison

14.05.2025Designbase.no

Heimtextil utvider sortimentet med madrasser

13.05.2025Designbase.no

Dobbelt iF-gull for hansgrohe-innovasjoner

13.05.2025Designbase.no

Royal Copenhagen kunstprosjekt

12.05.2025Designbase.no

Eklektisk maksimalisme hos Formex

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023