Munchmuseet er åpent

Munchmuseet åpnet dørene til det nye signalbygget 22.oktober. Besøkende har strømmet til og etter kort tid hadde over 50.000 gjester vært inne og sett på utstillinger, Munchs verker og nytt synet fra panoramautsikten over Oslo og fjorden. Endelig har den enestående arven etter Edvard Munch fått den plassen den fortjener.

Det nye museet tilbyr kunst og kultur i 13 etasjer, og inspirere alle til å komme tett på Munchs liv og kunst.

Foto © Adrià Goula.


– I det nye museet vil publikum til enhver tid kunne oppleve høydepunktene i Edvard Munchs kunstnerskap, parallelt med skiftende utstillinger med andre kunstnere. Vårt nye museum skal være en møteplass for kulturelle begivenheter for alle. Vi ønsker å utvide forståelsen av hva et museum er, og åpne opp for helt nye opplevelser og perspektiver, sier direktør Stein Olav Henrichsen.

Han er opptatt av samlingens betydning som kulturarv, ikke bare for Norge, men for hele verden.www.munchmuseet.no

Relatert innhold

12.02.2026Antex Plast A/S

Sponseret

Designermøbler laget av resirkulert plast

05.02.2026Designbase.no

7 tips for å gjøre detaljhandels- eller designvirksomheten din mer bærekraftig

04.02.2026Designbase.no

Et nytt skritt mot sirkulær tenkning i teppeindustrien

03.02.2026Designbase.no

Når stillheten blir grønn

30.01.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

Roomba ruller videre: iRobot styrker fundamentet og setter kurs mod neste kapittel

27.01.2026Designbase.no

Å holde kursen i et turbulent marked

26.01.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

Haier inntar den globale tennisscenen ved Australian Open

14.01.2026Designbase.no

Skandinavias konkursår 2025: Tre land – tre realiteter

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023