Lidenskapelig hygge fra Morsø

Kunsten å designe ting som skaper samlingssteder i hjemmet. Den kunsten behersker alle de dedikerte designerne som har samarbeidet med Morsø. Det gjelder også Peter Svarrer, som står bak de nye Flame-fatene – som oser av kreativ lidenskap.

Med Flame tenner Peter Svarrer en kreativ ild i hjemmet. Bokstavelig talt. Som navnet antyder, har designen nemlig en ild som brenner – med flammer som dekorativt slikker over fatenes overflate og gir dem en raffinert struktur. Både enkelt og elegant på samme tid.

Hyggen rundt bålet

Morsø ble opprinnelig kjent for sine flotte og funksjonelle vedovner, som skaper varme og trygghet i hjemmet. En moderne utgave av bålet som i tidenes morgen var menneskets viktigste varmekilde – og samlingssted.

Varmen går igjen i både uttrykket og navnet på de nye fatene. Og med sin raffinerte design er fatet et naturlig midtpunkt på salong- eller spisebordet, som i dag har erstattet bålet som samlingssted.

Funksjonelt kunsthåndverk

Med Flame har Peter Svarrer skapt en design og et fat som i all sin enkle eleganse er et stykke kunsthåndverk i seg selv, men som også passer perfekt kombinert med frukt, tørkede blomster eller kanskje et par små pyntehjerter for å understreke den varme og lidenskapelige looken.

Flame finnes i svart og hvitt porselen. Det store, flammende fatet, som også er dekorativt i bokhyllen eller på kommoden i gangen, er 32,5 cm i diameter og 4,5 cm høyt.

Mer fra...

10.09.2026F&H Group AS

Sponseret

Hotellopplevelsen flytter seg inn på soverommet

24.04.2026F&H Group AS

Sponseret

Smoothies på den enkle måten

23.04.2026F&H Group AS

Sponseret

Form og funksjon fungerer sammen fra første kuttet

31.03.2026F&H Group AS

Sponseret

Hverdagens lille hjelper

30.03.2026F&H Group AS

Sponseret

Hemmeligheten bak det perfekte knekket

27.03.2026F&H Group AS

Sponseret

En liten ny Hoptimist kommer til verden

Copyright 2023