Inntrykk fra en vellykket Nordstil 2024

9.000 besøkende besøkte sommerens Nordstil og de 581 utstillerne, og Nordstil melder om nok en vellykket messe.

Foto: Messe Frankfurt Exhibition GmbH/Rolf Otzipka

«Tiden i seg selv er et verdifullt gode. Inspirerende produkter, spennende sortimenter og emosjonelle historier er avgjørende for salg, spesielt i økonomisk utfordrende tider. Nordstil tilbyr nettopp det – fra gourmetdelikatesser og ideer til et vakkert hjem til smakfulle gaver. I løpet av de siste tre dagene har det blitt gjort klart at ønsket om personlig kontakt er intakt. Nordstil står for både det og sin unike kombinasjon av produkter», rapporterer Messe Frankfurts visepresident for forbrukervaremesser Philipp Ferger.

Utstillerne, som representerte i alt 23 land, satte særlig pris på Nordstils status som veletablert og stabil. «Nordstil er en stabil messe som har utviklet seg godt. Vi har prøvd mange messer og har bestemt oss for å delta på de som tilbyr det beste utvalget; det er derfor vi kommer til Nordstil. Her kan vi møte kvalitetsbesøkende og pålitelige forretningspartnere som vet hvordan man driver en bedrift. Det er også en inngang for kjøpere fra Danmark og Sverige, sier Philip Ahlström, som er daglig leder for det svenske tilbehørsmerket The Moshi.

Bærekraft er en vinner

Nordstils nye satsing Etisk stil ble også en suksess, spør du utstillerne. Programmet, som ble lansert for første gang på sommerens messe, fremhever utstillere som har en særlig etisk tilnærming til sin produksjon, både i forhold til miljø, produkter, arbeidsforhold mm.

«Kjøpere setter pris på vårt utvalg av tradisjonelt håndverk og høykvalitetsprodukter. Vi ønsker Nordstil sitt Ethical Style-program hjertelig velkommen fordi det er så viktig å gi kjøpere veiledning og ta litt av arbeidsbelastningen fra dem. Gjennom programmet får besøkende opplevelsen: Dette er det rette stedet for meg, her er jeg trygg med mine investeringer», reflekterer Aase Öjbro, direktør for Öjbro Vantfabrik i Sverige.

Bærekraften fortsetter også etter at Nordstil er stengt og slått av – i år doneres all plantepynt til Jugendsozialarbeit Schanzenviertel (en organisasjon som hjelper ungdom med jobbsøk og overnatting, red.), hvor de skal pynte den tilhørende kafeen.

Vinterens Nordstil finner sted 11.-13. januar 2025.

-IDL

Relatert innhold

16.01.2026Designbase.no

Heimtextil utvider med nytt format for hotellbransjen fra 2027

15.01.2026Designbase.no

Crossroads i Hong Kong

13.01.2026Designbase.no

Når håndverk blir til handling – Heimtextil Trends 2026/27 setter AI i arbeid

13.01.2026Designbase.no

Hjemmet i sentrum av livets feiringer

12.01.2026Designbase.no

Heimtextil 2026 forbereder den globale tekstilindustrien på fremtiden

07.01.2026Designbase.no

Atmosfærepreget preg som styrker detaljhandelens sortiment

07.01.2026Designbase.no

Internasjonalt nettverk for kvinner innen design

06.01.2026Designbase.no

Formland er drivstoff for inspirasjon: En messe med god verdi

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023