Temu styrker innsatsen mot forfalskede produkter
Temu har inngått en samarbeidsavtale med International AntiCounterfeiting Coalition (IACC). Avtalen innebærer at Temu skal arbeide for å beskytte immaterielle rettigheter og trappe opp innsatsen mot forfalskning.
ICC-formann Bob Barchiesi (venstre) og Temus leder for samsvar med immaterielle rettigheter i USA, Christine Casaceli (høyre) ved signeringen av avtalen.. Foto: AICC
Temu har inngått en partnerskapsavtale med International AntiCounterfeiting Coalition (IACC). Avtalen innebærer at Temu og IACC samarbeider for å beskytte immaterielle rettigheter og øke innsatsen for å bekjempe forfalskning. Partnerskapet inkluderer også at Temu blir med i IACCs Marketplace Advisory Council, et samarbeidsorgan for bekjempelse av forfalskede varer. Temu vil sitte sammen med ledende nettmarkedsplasser, betalingstjenester og globale merkevarer.
«Vi er glade for å ønske Temu velkommen som medgründer og medlem av Marketplace Advisory Council og som en viktig partner i vår felles kamp mot forfalskning», sa Bob Barchiesi, styreleder for International AntiCounterfeiting Coalition.
Markedsplassens Advisory Council vil gjøre det mulig for nettmarkedsplasser, betalingstjenester og merkevareeiere å dele kunnskap og bygge sterkere partnerskap for å håndtere spredningen av forfalskede varer på nettet. Dette har blitt en av de mest vedvarende utfordringene den digitale økonomien står overfor.
«Å bli med i dette partnerskapet understreker vår forpliktelse til å gjøre Temu til en pålitelig nettmarkedsplass», sa Temu i en uttalelse.
I tillegg til Temu inkluderer medlemmene av IACC Marketplace Advisory Council nettbutikkplattformene Amazon og eBay, betalingsleverandørene Mastercard, PayPal og Visa, samt globale merkevarer som Apple, Chanel, Colgate-Palmolive, Disney, Ford, Johnson & Johnson og Nike.