Salone del Mobile satser på USA

Italias designflaggskip intensiverer innsatsen mot det amerikanske markedet med ambisiøs roadshow og nye initiativer.

Fra den amerikanske roadshowen. Foto: Salone del Mobile

Salone del Mobile.Milano intensiverer sin internasjonale strategi betydelig med et målrettet fokus på USA som et nøkkelmarked. Med et omfattende roadshow i Los Angeles, Chicago og New York styrker messen relasjonene til både amerikanske utstillere og besøkende – og posisjonerer seg samtidig som en enda sterkere global plattform for designbransjen.

Bakgrunnen er klar: USA er i dag et av de viktigste eksportmarkedene for den italienske møbel- og designindustrien med en verdi på 1,9 milliarder euro og en stabil posisjon blant de største gruppene av fagbesøkende på messen. Samtidig krever det amerikanske markedet i økende grad design med høy kvalitet, innovasjon og bærekraft – verdier som er en direkte forlengelse av Salone del Mobiles DNA, heter det.

Den 64. utgaven av messen i april 2026 markerer ikke bare en konsolidering, men også en utvikling. Med over 1900 utstillere og et utsolgt utstillingsområde introduseres Salone Raritas – et nytt format med fokus på samleobjektdesign og begrensede opplag, et segment der USA allerede er blant de mest modne markedene.

Samtidig peker messen mot lanseringen av Salone Contract i 2027, som retter seg mot globale prosjekter innen hotell- og restaurantbransjen, detaljhandel og eiendomsutvikling – områder der det amerikanske markedet spiller en sentral rolle.

For den skandinaviske designbransjen understreker utviklingen en klar trend: Konkurransen om internasjonale aktører intensiveres, og Salone del Mobile posisjonerer seg som et globalt knutepunkt med USA som et strategisk omdreiningspunkt.

www.salonemilano.it

Relatert innhold

14.04.2026Designbase.no

Salone 2026 samler over 1.900 utstillere og lancerer nye initiativer

13.04.2026Designbase.no

Møbelmessen vokser: Messe C samler bransjen i Fredericia

10.04.2026OJ Living ApS

Sponseret

OJ Living intensiverer sin messestrategi

10.04.2026Designbase.no

Actona vender tilbake med glede til møbelmessen

10.04.2026Grafu baldai, Ltd.

Sponseret

Fra Litauen med håndverk: GRAFU bringer kvalitetsmøbler med polstring til Skandinavia

10.04.2026House Nordic ApS

Sponseret

Vi skaper rom for vekst

10.04.2026Wacore A/S

Sponseret

Vannsengen er tilbake – opplev en ny standard for komfort, støtte og søvnkvalitet

07.04.2026Designbase.no

Dietsch åpner flere dører til Danmark på møbelmessen

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023