Møbelmessen Göteborg utvider

Foto: 123rf.com.

Både utstillere og besøkende høstet skryt for messens tilbakekomst i fjor høst. Bare én ting manglet: Nok tid. –Derfor har vi besluttet å utvide messen fra to til tre dager i 2023, sier Jacob Ryder, forretningsleder i Möbelmässan Göteborg.

Da møbelmessen i Gøteborg ble arrangert i september 2022, hadde det ikke vært arrangert noen messer i bransjen på nesten tre år som følge av pandemien. Responsen var fantastisk: nesten 2000 besøkende strømmet til fra hele Norden, og de rundt 70 utstillerne opplevde et enormt press på standene sine.

George Makdessi, styreleder i bransjeorganisasjonen MIBO, som arrangerer messen sammen med det svenske messe- og kongress-senteret, har en klar visjon.

– Vår ambisjon er å være den ledende messen i Norden, sier han. Men mange utstillere følte at de ikke hadde nok tid til alle besøkende. MIBO har nå lyttet til medlemmenes ønsker, og konklusjonen er klar: –Vi fikk et veldig tydelig signal om å øke formatet, primært for å utvide messen med én dag. Hvilket vi nå gjør. Vi vil også gjerne øke arealet. Bookingsituasjonen for 2023-messen ser veldig bra ut med mange utstillere fra Danmark, Norge og Finland.

Tidspunktet for møbelmessen i Gøteborg 2023 er nå satt til 12.-14. september, tirsdag til torsdag. Jacob Ryder, som er virksomhetsleder for messen, sier: –Med tilbakemeldingene vi fikk, var det en riktig avgjørelse å ta. Utstillerne trenger rett og slett mer tid til kundene sine, og vi er veldig glade for å ha klart og finne en løsning ved å lage en tredagers messe. Vi ser også at det skaper muligheter for å videreutvikle møteplassen, få den til å vokse og bli enda mer relevant for bransjen.

-PF

Relatert innhold

14.01.2026Designbase.no

Skandinavias konkursår 2025: Tre land – tre realiteter

13.01.2026Formland

Sponseret

MCH setter historisk besøksrekord

12.01.2026Formland

Sponseret

Utstillere klare med spennende nyheter på Formland Spring

08.01.2026Antex Plast A/S

Sponseret

Tekniske plastkomponenter

08.01.2026Designbase.no

Dansk kjemikers oppfinnelse gjør forfalskning av varer umulig

17.12.2025Designbase.no

Salling fortsetter sin ekspansjon i hovedstadsområdet

11.12.2025Antex Plast A/S

Sponseret

Bærekraftig plastproduksjon

10.12.2025Designbase.no

JYSK setter nye standarder med rekordresultater i 2024/25

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023