F&H Group planlegger nybygg i Pårup

Arkivfoto.

I 2025 flytter F&H sitt nye lager på 30 000 m2 til Pårup i Ikast/Brande. I 2028 forventes administrasjon og utstillingslokale å ha flyttet. Flyttingen er en konsekvens av F&H Groups mangel på plass – både i administrasjon og utstillingslokale, men spesielt når det gjelder lagerkapasitet.

I dag har F&H lager på flere forskjellige lokasjoner.

-De mange lagrene gir oss store kostnader for å flytte varer mellom lagrene, og vi mottar også årlig mer enn 1800 store lastebilcontainere, primært fra Aarhus Havn. Derfor må vi ha alt samlet, og ikke minst en virkelig god infrastruktur, forklarer administrerende direktør i F&H, Knud Lomborg, som slår fast at man med den nye plasseringen vil være nærmere både motorveinettet og Aarhus Havn.

F&H hadde en omsetning på over 1,3 milliarder DKK i 2021 på en lang rekke kjente merkevarer innen jernvare og boliginteriør. Det er totalt ca. 425 ansatte.

Relatert innhold

10.09.2025Designbase.no

Salling skriver historie og åpner dørene i København

02.09.2025Designbase.no

Bolig Mad Design-messen utvides

01.09.2025Designbase.no

Ny analyse: Danmark har mistet tusenvis av butikker

22.08.2025Designbase.no

Teamtronic styrker sin europeiske posisjon

21.08.2025Formland

Sponseret

Bolig Mad Design messe utvider med ny utgave på MCH Messecenter Herning

15.08.2025Designbase.no

Ohlsson & Lohaven kjøper Hippie de Luxe

11.08.2025Designbase.no

Internasjonal design på jakt etter smidighet

05.08.2025Designbase.no

Ny rapport om det amerikanske markedet

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023