Farget glass er trendy

Sett farge på bordet

Vi trenger farger!.

MABEL er en serie dekorative og funksjonelle glassboller designet av Kristine Bjaadal for Magnor.

Mabel glassboller fra Magnor..

Bollene kommer i tre ulike størrelser og tre farger, og kan mikses og matches etter behov og personlig smak. Bollene egner seg like godt til hverdag som til fest – til vårens friske salater, til fredagschipsen eller østers på is.

Kristine Bjaadal har designet Mabel..

Kristine Bjaadal har en mastergrad i design fra Kunsthøgskolen i Oslo og driver sitt eget designstudio. Hun ønsker å bruke objekter til å fortelle historier, og fokuserer på hvordan hun gjennom sin formgivning av hverdagsgjenstander kan gjøre dagligdagse rutiner om til verdsatte ritualer.
Hennes innfallsvinkel har et poetisk tilsnitt hvor materialbruk og formgivning i felleskap gir assosiasjoner til skulpturelt uttrykk og praktisk bruk. Resultatet er funksjonelle gjenstander som samtidig har en skulpturell funksjon.
www.kristinebjaadal.no

Relatert innhold

09.02.2026Designbase.no

Svane Køkkenet x Norrvik

02.02.2026aida a/s

Sponseret

Opplev alle nyheter fra aida på Ambiente

02.02.2026F&H Group AS

Sponseret

Bordet som sommerens samlingspunkt

30.01.2026F&H Group AS

Sponseret

Glasset du først rekker etter

22.01.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

PICCOLO Fermo 14” fra Witt Pizza – lavere pris, samme ambisjoner

12.01.2026aida a/s

Sponseret

Nyheter til bordet fra Confetti

01.12.2025Designbase.no

Klemmer og kjærlighet siden 1996

24.11.2025Designbase.no

Borddekking – skap stemningen til festen

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023