Butikktyverier når det høyeste nivået noensinne

I september 2023 ble det registrert nesten 1500 butikktyverier i Crimestat. Dette er rekordhøyt og det høyeste som noen gang er registrert i løpet av en måned.

Ifølge Crimestat er personlige pleieprodukter den kategorien som har flest registrerte tyverier.. Foto: 123rf.com.

Det har vært ekstra lange fingre i spill i landets butikker.

Ifølge nettportalen Crimestat ble det nemlig registrert 1498 butikktyverier i september - og dette er ikke bare det høyeste antallet registrerte tyverier i år, men det høyeste antallet som noen gang er registrert.

Dette skriver Dansk Erhverv, som har utviklet Crimestat, i en pressemelding.

Ifølge portalen er det spesielt produkter i kategorien personlig pleie som ikke har passert kassen. I september utgjør dette 13,8 prosent av de totale registreringene, mens kolonialvarer utgjør 13,5 prosent og kjøle- og frysevarer utgjør 12,5 prosent.

Ifølge Dansk Erhverv vil registreringene i Crimestat nå minst 16 000 innen utgangen av året hvis denne trenden fortsetter.

-HCL
 

Relatert innhold

05.02.2026Designbase.no

7 tips for å gjøre detaljhandels- eller designvirksomheten din mer bærekraftig

04.02.2026Designbase.no

Et nytt skritt mot sirkulær tenkning i teppeindustrien

03.02.2026Designbase.no

Når stillheten blir grønn

30.01.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

Roomba ruller videre: iRobot styrker fundamentet og setter kurs mod neste kapittel

27.01.2026Designbase.no

Å holde kursen i et turbulent marked

26.01.2026Witt Denmark A/S

Sponseret

Haier inntar den globale tennisscenen ved Australian Open

14.01.2026Designbase.no

Skandinavias konkursår 2025: Tre land – tre realiteter

13.01.2026Formland

Sponseret

MCH setter historisk besøksrekord

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023