«Jordbæreng» - en smak av norsk sommer

Nå lanserer Porsgrund Porselæn et nytt sommerservise, Jordbæreng, med en god blanding av nostalgi, varme sommerdager og søte jordbær med vaniljesaus.

Pressebilde: Porsgrund Porselæn.

Serien har kakefat, krus, asjett, serveringsbolle, liten skål og mugge. Jordbæreng er designet av designer Cathrine Kirkerud. Hun ble inspirert av barndommens somre hos besteforeldrene på Kirkerud gård.
–Farmor og farfar hadde både jordbær, bringebær og markjordbær på gården som jeg og min bror Peder kranglet om å plukke. Husker godt når jeg satt under den store parasollen på bestemors fang og koste meg med selvplukkede jordbær med fløte på. Bestemor med sin store stråhatt og bestefar som satt og nøt kaffekoppen sin i skyggen med et lurt smil. 
Med Jordbæreng kan du dekke det nydeligste jordbærbord, enten du serverer jordbær med vaniljesaus, inviterer til sommerfrokost ute på terrassen eller skal servere kaffe og kake i hagen. Passer også fint til sommersalaten.

www.porsgrund.com/no/

Relatert innhold

17.03.2026Designbase.no

Når juledesign blir dristig, poetisk og tidløs

17.03.2026Designbase.no

WOUD får permanent adresse i København

13.03.2026Designbase.no

STOFF Nagel får nytt showroom

10.03.2026Designbase.no

Light + Building 2026 fokuserer på elektrifisering og intelligente bygninger

10.03.2026Designbase.no

Innovasjon og bærekraft feiret på Designplus Award

10.03.2026Designbase.no

Å være utendørs har blitt en livsstil

09.03.2026Designbase.no

Stockholm Design Week er tilbake – med design for alle

04.03.2026Designbase.no

EuroShop 2026 samlet 81 000 forhandlere i Düsseldorf

Events

Se alt

Hold deg oppdatert med designbase.no

Få gratis innsikt i de nyeste produktene, trendene og tendensene, spennende intervjuer, temaer og spennende arrangementer.

Copyright 2023